BREAKING NEWS

Tubimi i 2 Marsit/ Spartak Ngjela paralajmëron Ilir Metën, zbulon kush do ta dënojë rëndë presidentin

Tubimi i 2 Marsit/ Spartak Ngjela paralajmëron Ilir Metën, zbulon kush
x

Bota

Koronavirusi, Kina hap spitalin e parë të dedikuar me 1000 shtretër pas konvertimit të ndërtesës për 3 ditë

Koronavirusi, Kina hap spitalin e parë të dedikuar me 1000

Koronavirusi, Kina hap spitalin e parë të dedikuar me 1000 shtretër pas konvertimit të ndërtesës për 3 ditë
Kina njoftoi sot hapjen e spitalit të parë të posaçëm me 1000 shtretër të koronavirusit vrasës, në një qytet pranë  Vuhan pasi qindra punonjës dhe vullnetarë punuan për diçka më shumë se 2 ditë në konvertimin e një ndërtesë të zbrazur në një klinikë emergjence me 1,000-shtretër.

Grupi i parë i pacientëve u transferuan në impiantin e rajonit mali Dabie rreth orës lokale 10:30, thanë mediat vendase.

Projekti u kompletua me ndihmën e kompanive të ndërtimit, atyre të shërbimeve qytetare, ushtrisë dhe bashkisë së qytetit.

Urdhri për transformimin ishte dhënë të premten ndërsa puna nisi të shtunën. Deri të hënën krevatet ishin sjellë nga vullnetarët, ndërsa rryma elektrike, uji e internetit u instaluan shpejt. Në videot e shpërndara tregoheshin mjekët e sapoardhur që përpiqeshin të familjarizoheshin me ambientet.

Koronavirusi, Kina hap spitalin e parë të dedikuar me 1000

Koronavirusi, Kina hap spitalin e parë të dedikuar me 1000