BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Bota

Koronavirusi në Itali/ Ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Itali/ Ja sa raste të reja janë shënuar

Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë kryer 124686 testime për koronavirus nga të cilët 17012 persona kanë rezultuar pozitivë.

Edhe pse numri i të infektuarve mbetet tejet i lartë, krahasuar me një ditë më parë janë rreth 5 mijë më pak të infektuar.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 141 persona të prekur me koronavirus, duke shënuar rritje krahasuar me të dielën kur u raportuan 128 të vdekur.  

Këtë të hënë, në Itali hynë në fuqi edhe masat e reja.