BREAKING NEWS

Kush e kërcënoi dhe kanosi SPAK-un? Vjen paralajmërimi i fortë i SHBA-së, ja çfarë pritet të ndodhë në vijim

Kush e kërcënoi dhe kanosi SPAK-un? Vjen paralajmërimi i
x

Bota

Koronavirusi në Itali/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave, ja shifrat për 24 orët e fundit

Koronavirusi në Itali/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe

Sot janë 295 rastet e reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit, një shifër në rënie në krahasim me dje, kur u regjistruan 379 raste.

Ndërkohë, në vendin fqinj janë shënuar 5 viktima, një shifër sërish më e ulët sesa dje (9).

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 255 të shëruar.

Në total, Italia ka regjistruar 247 832 të infektuar me Covid-19, ndërsa viktimat janë 35 146.