BREAKING NEWS

'Fake News'-i për konteinerët nga Italia në Shqipëri, anti-mafia italiane zbulon skandalin e rëndë: Lajmi u sajua me porosi të këshilltarit të Ilir Metës

'Fake News'-i për konteinerët nga Italia në
x

Bota

Koronavirusi/ Një tjetër shtet në Europë shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Koronavirusi/ Një tjetër shtet në Europë shpall gjendjen e

Republika Çeke ka shpallur ditën e sotme gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të situatës së shkaktuar nga koronavirusi në vend.

Qeveria ka vendosur të mbyllë pjesërisht kufijtë për të parandaluar hyrjen e njerëzve nga vendet e rrezikuara.

Gjendja e jashtëzakonshme vendos ndalimin e grumbullimeve të më shumë se 30 personave dhe vendos kufizime në vendet publike siç janë restorantet, bibliotekat dhe palestrat.

Gjendja e jashtëzakonshme do të zgjasë për 30 ditë.

Deri më tani janë 91 raste të konfirmuara me koronavirus në Republikën Çeke.

 

Më të lexuarat