BREAKING NEWS

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e emigrantëve? Ja si përgjigjet Damian Gjiknuri

Marrëveshja për Zgjedhoren përfshin votën e
x

Bota

Koronavirusi nuk kursen as politikanët, vdes ish-ministri

Koronavirusi nuk kursen as politikanët, vdes ish-ministri

Ish-ministri francez Patrick Devedjian u bë politikani më i vjetër në Evropë që vdiq nga Koronavirusi. Ai ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Patrick Devedjian, Presidenti 75-vjeçar i këshillit të departamentit të Hauts-de-Seine, ndërroi jetë sot në mëngjes, tre ditë pasi njoftoi në Twitter se ishte infektuar por nuk ndihej keq dhe kishte simptoma të lehta.

Devedjian, baba i katër fëmijëve, ishte shtruar në spitalin privat Antony, në jug të Parisit, ku u trajtua atje që nga e mërkura.

Gjendja e tij u përkeqësua dje, tha një burim nga familja e tij.

Ai njoftoi të enjten se ndihej i lodhur por në gjendje të qëndrueshme falë punës së jashtëzakonshme të mjekëve.

Më të lexuarat