BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

Koronavirusi ‘nuk ndalet’ në Itali, ja sa raste të reja janë regjistruar 24 orët e fundit

Koronavirusi ‘nuk ndalet’ në Itali, ja sa raste të reja

Italia vijon të jetë regjistrojë shifra të larte të rasteve të reja me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar pozitiv me këtë virus 36,176 persona nga 34,282. Këto shifra kanë ardhur si rezultat i 250.186 testeve të kryera në raport me 234.834 të një dite më parë.

Fatkeqësisht 653 kanë humbur ketë betejë, ku vihet re një ulje e lehtë krahasuar me një ditë me parë (753). Rajoni me numrin më të lartë të rasteve të reja mbetet Lombardia, e ndjekur nga Piemonte dhe Veneto