BREAKING NEWS

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në Shqipëri, shkon në 16 numri i viktimave, një pacient ndërron jetë mëngjesin e sotëm

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në
x

Bota

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi! Miliarderi bën gjestin madhështor

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi! Miliarderi bën gjestin

Një fabrikë është duke u ndërtuar brenda 10 ditësh në mënyrë që të prodhojë një milion shishe dezinfektues duarsh në muaj pasi britanikët vazhdojnë të luftojnë koronavirusin.

Ndërmarrja kimike britanike Ineos njoftoi se do të ndërtojë fabrikën në Middlesbrough dhe se dezinfektuesi i duarve i prodhuar në fabrikë do të shpërndahej në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë.

Ineos tha se produktet për spitalet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar do të jepen falas.

Kjo vjen pasi produktet e pastrimit të duarve në të gjithë vendin janë zbrazur nga raftet nga britanikë të goditur nga paniku.