BREAKING NEWS

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po ushtron terror mbi psiqikën e shqiptarëve nën regjinë e supernovës të Surrelit

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po
x

Bota

Koronavirusi/ Shikoni takimin e pazakontë të Merkel me kryeministrin Conte të Italisë (FOTO)

Koronavirusi/ Shikoni takimin e pazakontë të Merkel me kryeministrin

Italia është një nder vendet më të goditura në Europë nga pandemia e koronavirusit që tanimë po vuan edhe pasojat ekonomike, përveç bilancit me 34,954 viktima. Ai sot është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi në Kalanë e Mesebergut ishte i pazakontë, apo thënë më ndryshe. E njohur për mirëpritjet e ngrohta dhe takimit të duarve, Merkel shihet këtë radhë teksa mban duart e saj të bashkuara me nëjra tjetrën e njëjtë edhe kryeminsitri italian Giuseppe Conte, e sigurisht duke ruajtur distancën.

Në foton e dytë shihen vetëm  ata të dy të ulur larg njëri tjetrit duke biseduar.

Kancelarja Merkel ka postuar në Instagram fotot dhe tregon se bashkë folën kryesisht për pasojat e pandemisë së koronavirusit dhe Këshillin e ardhshëm Europian në Bruksel.

Ndërkaq, Gjermania ka numër më ulët viktimash nga virusi.