Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Bota

Koronavirusi/ Vjen lajmi i mirë nga Italia, ja çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit

Koronavirusi/ Vjen lajmi i mirë nga Italia, ja çfarë ka ndodhur

Ka pësuar një rritje të lehtë numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali, krahasuar me një ditë më parë.

Në deklaratën e përditshme për shtyp të Emergjencave Civile raportohet se 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orë ndërsa rastet e reja janë 190 nga 159 që ishin të hënën.

Të dhënat e tjera tregojnë se të shëruarit janë 177 ndërsa janë kryer mbi 43 mijë testime. Tre rajone italiane nuk kanë raportuar raste të reja dhe ato janë Basilicata, Molise dhe Valle D’Aosta.

Numri më i madh i rasteve të reja u regjistrua në Lombardi me 44 të infektuar, ndjekur nga Emilia Romagna me 42 raste, Veneto me 20 dhe Lazio me 17.