BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Bota

Kremlini “i pamëshirshëm”, shtëpia e Volodymyr Zelensky përfundon në duart e rusëve, ja lëvizja e fundit që po nervozon ukrainasit

Kremlini “i pamëshirshëm”, shtëpia e Volodymyr

Rreth 100 prona të shtetëzuara më parë “nga oligarkët ukrainas”, së shpejti do të dalin në shitje në Krime, përfshirë apartamentin e presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky. Njoftimi vjen nga kreu i Parlamentit të Krimesë, Vladimir Konstantinov. Vendimi u mor nga Parlamenti i Krimesë i cili zgjeroi listën e pronave të shtetëzuara, ku përfshiheshin asetet e oligarkëve dhe politikanëve ukrainas, si dhe apartamenti i familjes Zelensky në Livadia. Paratë e mbledhura nga shitja e banesës, afërsisht 100 metra katrorë, do të përdoren për nevojat e “operacionit special”. Këto prona të përfunduara në shitje janë në veçanti ambiente banimi, duke përfshirë apartamentin e vetë çiftit Zelensky, objektet e kujdesit shëndetësor dhe vendpushimet, ambientet tregtare dhe me pakicë. Nga shitja e tyre priten të ardhura mbi 800 milionë rubla, para që do të rrisin buxhetin e republikës. Aneksimi i Rusisë i vitit 2014 shkaktoi një rrëmbim masiv toke në të gjithë gadishullin pasi të paktën 4,000 ndërmarrjeve dhe individëve iu shpronësuan pronat e tyre vetëm në vitin e parë të pushtimit. Në shumë raste, pronarët u detyruan të paguanin ryshfet thjesht për të rikthyer të drejtat e tyre pronësore pasi qeveria ruse filloi të regjistronte pronat përsëri. Në fillim të këtij viti, autoritetet ruse në Krime urdhëruan shtetëzimin e rreth 700 pronave, nga vreshtat tek fabrikat, që u përkisnin disa prej manjatëve më të pasur të Ukrainës të dyshuar për "veprimtari armiqësore" dhe lidhje me qeverinë e Kievit. Lufta midis Rusisë dhe Ukrainës varet gjithashtu nga këto sinjale mediatike dhe qëllimi i Moskës për të “treguar muskujt” e saj në Kiev është i qartë.