BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x

Bota

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë

Bashkëpunëtorët e administratës së presidentit rus Vladimir Putin nuk do të mund të udhëtojnë më jashtë vendit.

Siç raporton kanali Baza Telegram, ndalimi vlen vetëm për partnerët meshkuj dhe vlen për çdo udhëtim jashtë vendit, duke përfshirë udhëtimet e punës dhe ato të bëra nga punonjësit kur marrin pushimin e tyre.

Këto rregulla do të jenë në fuqi derisa të lëshohet një urdhër i dytë. Ndalimi nuk vlen për gratë.

Sipas informacioneve të Baza, ky ndalim u dha pasi një nga bashkëpunëtorët e administratës së presidentit rus, Vladimir Purtin u largua jashtë vendit dhe nuk u kthye pas përfundimit të një udhëtimi pune në një vend të Komonuelthit të Shteteve të Pavarura (CIS) për të shmangur rekrutim. Zëdhënësi i presidentit rus, Dmitry Peskov, mohoi informacionin për ndalimin në fjalë, duke thënë “jo, është një gënjeshtër e thatë”.