BREAKING NEWS

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x

Bota

Krim në familje, mjeku vret gruan e fëmijët, më pas qëllon veten

Krim në familje, mjeku vret gruan e fëmijët, më pas

Ai vrau të gjithë familjen e tij dhe më pas kreu vetëvrasje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në L’Aquila të Italisë. Vrasësi është një mjek, Carlo Vicentini, ish shef i Urologjisë në spitalin Teramo.

 Mjeku me një pistoletë që e mbante me leje qëlloi qëlloi djalin e tij me aftësi të kufizuara, 43-vjeçarin Massimo, i cili ishte i lidhur me një respirator, vajzën Alessandra 36 vjeç, gruan e tij dhe më pas u vetëvra.

Motivi dhe rrethanat po shqyrtohen.

Tragjedia ka ndodhur në shtëpinë e çiftit, në një vilë në periferi të kryeqytetit Abruzzo.

“Profesor Vicentini ishte një urolog shumë i mirë dhe i vlerësuar, si dhe një njeri i sjellshëm, i ndjeshëm dhe ndihmës”, deklaroi drejtori i përgjithshëm i Asl of Teramo, Maurizio Di Giosia.

“Ai doli në pension rreth një muaj më parë, pasi bëri një punë të shkëlqyer në kompaninë tonë, në departamentin e Urologjisë të drejtuar nga universiteti”, kujton ai.

“Pas daljes në pension, departamenti u kthye në drejtimin e spitalit, por vazhdoi me punën e madhe të vendosur nga Vicentini, i cili ishte një mjek i kërkuar jashtë Teramos dhe jashtë rajonit”, përfundoi ai.

Giovanni Vicentini, vëllai i urologut, tha se kishte komunikuar me të për herë të fundit dy ditë më parë.

“Më tha se me gjithë familjen do të shkonte në plazh në Tortoreto, afër Teramos. Dje u përpoqa të kontaktoja pa marrë përgjigje. Pashë grilat që ishin ulur dhe mendova se tashmë ishin larguar. Vetëm sot  shkuam të hapnim derën me çelësat dytësorë ku pamë tragjedinë.”