Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krimi në Zvicër, 127 të arrestuar në Cyrih, gati gjysma shqiptarë

Krimi në Zvicër, 127 të arrestuar në Cyrih, gati gjysma shqiptarë

Postuar: 13/03/2018 - 16:03

Gjatë një aksioni policor të realizuar në Cyrih të Zvicrës, për shkatërrimin e krimit, janë arrestuar gjithsej 127 persona.
Ndër të arrestuarit ka shtetas të Maqedonisë, Serbisë, Kosovës, Gjeorgjisë, Francës, Kolumbisë, Mongolisë, Polonisë, Rumanisë dhe Sirisë.
 
Nga të arrestuarit e disa kontrolleve policore, 24 prej të arrestuarve janë hajdutë.
 
Aksioni ka zgjatur nga tetori i vitit të kaluar, e deri në shkurt të këtij viti. Gjatë kësaj periudhe ka patur rritje të patrullimeve në kantonin në fjalë, si edhe kontrolle të veturave.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2018 - 09:34

Forcat federale meksikane arrestuan të gjithë efektivet e policisë së qytetit Ocampo dhe shefin e tyre pas vrasjes së një kandidati për kryetar bashkie.

Postuar: 25/06/2018 - 09:29

Një tërmet me magnitudë 5.5 goditi bregun jugor të Greqisë mëngjesin e kësaj të hëne.

Postuar: 25/06/2018 - 09:03

Presidenti i SHBA Donald Trump ka bërë thirrje për dëbime të shpejta që anashkalojnë çdo proces g

Postuar: 25/06/2018 - 07:28

Një takim i nivelit të lartë midis delegacioneve të Beogradit dhe Prishtinës përfundoi në Bruksel

Postuar: 24/06/2018 - 22:41

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, duke iu referuar zgjedhjeve të sotme pa

Postuar: 24/06/2018 - 21:54

Me mbi 94% të votave të numëruara, Reccep Tayip Erdogan kryeson në rezultatet e zgjedhjeve presid

Postuar: 24/06/2018 - 21:25

Para takimit të jashtëzakonshëm për politikën ndaj refugjatëve disa shtete kërkojnë një izolim më