BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Bota

"Krisje" në familjen mbretërore pas vdekjes së Elizabetës, rrjeti po "zien" nga lëvizja e fundit e Mbretit Charles III

"Krisje" në familjen mbretërore pas vdekjes së

Mbreti Charles nuk ka vendosur ende nëse do të lejojë që fëmijët e Dukës dhe Dukeshës së Sussex të përdorin titujt e princit dhe princeshës, sipas një eksperti mbretëror.

Redaktori i Times, Roya Nikkhah shkroi se pavendosmëria po rrit tensionet midis Charles dhe djalit të tij më të vogël, Harry dhe gruas së tij Meghan Markle.

Pas vdekjes së Mbretëreshës , Archie dhe Lilibett kanë të drejtën e titujve princ dhe princeshë si nipërit e monarkut.

Megjithatë, ato janë ende të listuara në faqen e internetit të Familjes Mbretërore si Master Archie Mountbatten-Windsor dhe Miss Lilibet Mountbatten-Windsor.

Lidhur me mungesën e titujve të përditësuar, Times raporton se: Mbreti është i fokusuar në periudhën e zisë. Nuk ka gjasa që ju të njihni tituj të tjerë gjatë kësaj periudhe. Jam i sigurt se në një moment do të ketë diskutime.’

Tani, sipas Roya Nikkah, Duka dhe Dukesha e Sussex-it “kuptohen se kanë frikë se Mbreti mund t’i heqë titujt Archie dhe Lilibet, pas hezitimit të tij për të njohur menjëherë statusin e tyre të ngritur pas vdekjes së Mbretëreshës”.

Kjo vjen pasi ekspertja mbretërore Kate Nicholl tha për The Royal Beat se Mbreti Charles është i gatshëm t’u japë zyrtarisht nipërve të tij më të vegjël titujt, por nuk ka një paralajmërim’.

Më të lexuarat