BREAKING NEWS

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan", senatorja amerikane: Shqipëria duhet të vendosë vetë

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan",
x
BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x

Bota

Kriza e gazit/ Qeveria gjermane paralajmëron muaj të vështirë, Scholz i jep goditjen e fortë Rusisë

Kriza e gazit/ Qeveria gjermane paralajmëron muaj të

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka paralajmëruar një muaj të vështirë në lidhje me gazin rus.

Scholz nuk mendon se sanksionet ndaj Moskës duhet të zbuten edhe pse faturat e energjisë për qytetarët gjermanë po rriten si pasojë e problemeve me furnizimin me gazin rus.

Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i qeverisë gjermane, i cili shtoi se në muajt e ardhshëm situata parashikohet të jetë edhe më e vështirë.

“Na presin muaj të vështirë përpara. Por është e qartë se ne qëndrojmë fort në anën e Ukrainës dhe qëndrojmë pas sanksioneve që kemi rënë dakord së bashku me Bashkimin Evropian dhe komunitetin ndërkombëtar”, tha ai.