BREAKING NEWS

Tensionohet situata në Ballkan/ Dodik i ‘frynë zjarrit’, paralajmëron Kosovën: Do përdorim të gjithë kapacitetet tona për…

Tensionohet situata në Ballkan/ Dodik i ‘frynë zjarrit’,
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe trondit me paralajmërimin e fundit

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe
x
BREAKING NEWS

Projekti i Portit të Durrësit, eksperti i ekonomisë ngre shqetësimin dhe bën paralajmërimin e fortë: Shqipëria rrezikon të përfundojë në arbitrazh, është shqetësues fakti që...

Projekti i Portit të Durrësit, eksperti i ekonomisë ngre
x
BREAKING NEWS

“Retorika nacionaliste e Serbisë, e papranueshme!”/ I dërguari gjerman për Ballkanin del me paralajmërimin e frikshëm dhe bën thirrjen e fortë: Zero tolerancë për sulmet në veri të Kosovës

“Retorika nacionaliste e Serbisë, e papranueshme!”/ I
x
BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x

Bota

Kriza ekonomike/ Jepet alarmi, Paundi arrin pikën më të ulët në 4 dekada, ekonomia britanike rrezikon...

Kriza ekonomike/ Jepet alarmi, Paundi arrin pikën më të ulët

Frika se ekonomia britanike është tashmë në recesion është rritur pasi uljet e shitjeve me pakicë në vend shkaktuan një rënie të madhe të paundit në tregjet ndërkombëtare, duke e çuar atë në nivelin më të ulët të 37 viteve kundrejt dollarit amerikan.

Me pagat mesatare në Mbretërinë e Bashkuar që vazhdojnë të bien prapa çmimeve në rritje, Banka e Anglisë pritet të rrisë normat e interesit javën e ardhshme, sterlina ra me më shumë se 1% kundrejt monedhës amerikane në 1,135 dollarë, më e ulëta që nga viti 1985.

Paundi gjithashtu arriti në nivelin më të ulët në 17 muaj kundrejt euros, ku 1 € këmbehej me 87,66 pence.