BREAKING NEWS

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo barazon shifrat

Video/ Nuk dorëzohet Zvicra, shkund rrjetën e Serbisë, Embolo
x
BREAKING NEWS

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të marrë vëmendjen e BE-së”, politologu zbulon arsyen pse Vuçiç nuk vjen në Tiranë

“Protesta e 6 dhjetorit rast i mirë që opozita të
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia e rrethoi, por autori zgjodhi të vriste veten

Mediat serbe jehonë vrasjes së tmerrshme në Kosovë: Policia
x
BREAKING NEWS

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në Tiranë, i pranishëm edhe kancelari gjerman, ja kush do ta shoqërojë

Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimorë në
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x

Bota

Kriza globale, Rusia mohon gjithçka dhe akuzon ashpër Perëndimin: Po përpiqen të imponojnë...

Kriza globale, Rusia mohon gjithçka dhe akuzon ashpër

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov, ka reaguar ndaj akuzave të Perëndimit, ku ka hedhur poshtë pretendimet se Moska ka shkaktuar krizën globale të ushqimit.

Në një fjalim para ambasadorëve të ligës arabe në Cairo, ai tha se vendet perëndimore po shtrembërojnë të vërtetën mbi ndikimet e sanksioneve në sigurinë globale të ushqimit.

Ai akuzoi vendet perëndimore se po përpiqen të imponojnë dominimin e tyre mbi të tjerët. Lavrov do të vazhdojë të vizitojë tre vende afrikane për të mbledhur mbështetje mes zemërimit të krijuar për shkak të luftës.

Ministri rus tha se agresiviteti i Perëndimit në vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë tregon se kjo nuk ka të bëjë me Ukrainën por me të ardhmen e rendit botëror.

“Ata thonë se të gjithë duhet të mbështesin një rend botëror të bazuar në rregulla dhe rregullat janë të shkruara në varësi të situatës që ata duan ta kthejnë në favorin e tyre”, deklaroi ai.