BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Bota

Kryeministri britanik vë kushte të reja, Johnson: Nëse nuk ka marrëveshje me BE-në, ne do të jemi si Australia

Kryeministri britanik vë kushte të reja, Johnson: Nëse nuk ka

“Nëse nuk arrihet ndonjë marrëveshje për marrëdhëniet mes Londrës dhe Brukselit zyrtar pas Brexit, Britania e Madhe do të jetë e gatshme të tërhiqet nga marrëveshjet e saj kalimtare me BE-në dhe të pranojë kushtet që vlejnë për marrëdhëniet tregtare mes Unionit dhe Australinë”, tha sot kryeministri britanik, Boris Johnson.

Sipas një deklarate nga kabineti i tij, Johnson, në një bisedë me kolegun e tij polak Mateusz Moraëiecki, tha se Britania e Madhe do të merrte pjesë në negociata në një mënyrë konstruktive.