BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Bota

Kryeministrja e Zelandës së Re ka bërë propozimin për ditët e punës në javë që të gjithë do të donin të ndodhte

Kryeministrja e Zelandës së Re ka bërë propozimin për

Është një ndër politikanet me popullaritetin më të madh në Zelandën e Re dhe me të drejtë.

Kryeministrja Jacinda Ardern ka inkurajuar sistemin me katër ditë pune në javë, me qëllim rritjen e turizmit të brendshëm.

Industria shtetërore e turizmit, një nga sektorët më të rëndësishëm, është goditur rëndë si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Kjo ide ka gëzuar shumë banorë të Zelandës së Re.

“Mund të jetë strategji për të rindërtuar ekonominë, në veçanti tregun e dëmtuar të turizmit”, ka thënë Andrew Barnes, themelues i “Perpetual Guardian”, për të përditshmen britanike “The Guardian”.

“Ne na duhet të jemi të guximshëm me modelin tonë. Kjo është një mundësi për një ndryshim të madh”, theksoi Barnes.