BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Bota

Ku do të shkojë Merkel pasi të mbyllë mandatin 16-vjeçar si kancelare e Gjermanisë

Ku do të shkojë Merkel pasi të mbyllë mandatin

Ku do të shkojë Merkel pasi të dorëzojë detyrën dhe nuk do të jetë kancelare? Prej muajsh në media spekulohej se ajo do të transferohej në Hamburg. Por kjo nuk do të ndodhë, pasi Merkel ka plane të tjera.

Kancelarja gjermane sot hodhi poshtë spekulimet për transferimin në Hamburg. “Unë nuk do të shkoj në Hamburg, siç thuhet ndonjëherë ,” tha kancelarja në largim nga Rügen, një ishull në Gjermaninë verilindore gjatë turneut të lamtumirës në zonën e saj elektorale.

Disa media të Hamburgut kanë raportuar se Merkel synon të transferohet në qytetin e saj të lindjes më konkretisht, rrethi i shtrenjtë i Blankenese, pas përfundimit të mandatit të saj 16 -vjeçar.

Kancelarja njoftoi sot se do të qëndronte në Berlin dhe në zonën Uckermark të shtetit përreth Brandenburg. “Zona ime e mëparshme elektorale nuk është larg nga atje përmes autostradës së bukur A20, ” tha Merkel.

Familja Merkel u zhvendos nga Republika Federale në Republikën Demokratike Gjermane në qytetin e vogël Templin në rajonin Uckermark. “Krahasuar me zonën time zgjedhore, Uckermark nuk është aq i ndryshëm. Atij i mungon vetëm Deti Baltik, ” tha Merkel. 

Më të lexuarat