BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x

Bota

“Ku është siguria që Këshilli i Sigurimit duhet të garantojë?”, Zelensky i ashpër me OKB-ën, ja çfarë kërkon

“Ku është siguria që Këshilli i Sigurimit duhet

Presidenti ukrainas Zelensky ka folur ditën e sotme në Këshillin e Sigurimit të OKB ku ka thënë se bota ende nuk e ka parë se çfarë kanë bërë forcat ruse në qytetet dhe rajone të tjera të pushtuara të Ukrainës.

“Gjeografia mund të jetë e ndryshme ose e ndryshme, por mizoria është e njëjtë. Krimet janë të njëjta dhe përgjegjësia duhet të jetë e pashmangshme

Udhëheqësi ukrainas i kujton OKB-së se statuti i saj i parë është të ruajë paqen dhe të sigurohet që paqja të respektohet.

Ai gjithashtu u kërkoi Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që të sigurojë garanci për Ukrainën.

“Ku është siguria që Këshilli i Sigurimit duhet të garantojë? Edhe pse ka një Këshill të Sigurimit, ku është paqja? Cilat janë ato garanci që Kombet e Bashkuara duhet të garantojnë?”, shtoi me tej presidenti ukrainas gjatë fjalës së tij.

Më të lexuarat