BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

"Ku ndodhet gruaja jote", Erdogan vë në siklet miliarderin Elon Musk në New York (Video)

"Ku ndodhet gruaja jote", Erdogan vë në siklet miliarderin

Elon Musk i shoqëruar nga djali i tij, ka takuar ditën e djeshme presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në Nju Jork.

Presidenti turk i ofroi djalit të manjatit të teknologjisë një top dhe më pas e ka pyetur Musk se ku ndodhet gruaja e tij.

Musk, i cili ka 10 fëmijë nga 3 partnere të ndryshme u përgjigj i sikletosur se nëna e djalit jetonte në San Francisko dhe se ishte i divorcuar nga ajo.

Gjatë takimit të tyre dje në ndërtesën që strehon misionin e përhershëm të Turqisë në OKB dhe konsullatën turke në Nju Jork, Erdogan i kërkoi shefit ekzekutiv të Tesla-s të ndërtojë fabrikën e shtatë të prodhuesit të tij të makinave në shtetin turk.

Presidenti turk informoi themeluesin e Tesla dhe SpaceX për arritjet teknologjike të Turqisë, vizionin e tij për dixhitalizimin e sektorit publik turk dhe strategjinë kombëtare për Inteligjencën Artificiale, raporton gazeta greke "Protothema".

Erdogan la të kuptohet gjithashtu se mundësitë për të punuar me SpaceX mund të lindin në programin hapësinor të Turqisë dhe e ftoi Musk në festivalin e hapësirës ajrore dhe teknologjisë Teknofest që do të mbahet më vonë këtë muaj në Izmir.