BREAKING NEWS

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës: Një luftë e hapur me Veliajn

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga Basha

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj: Lëri këto filma tani

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj:
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka me ligjin Lulzim Basha: Kjo është arsyeja që ai sot i mban ison “Gruas se Bilalit”

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka
x
BREAKING NEWS

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta? Ja si përgjigjet Presidenti

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta?
x
BREAKING NEWS

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës
x
BREAKING NEWS

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të parë Arben Kraja

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të
x

Bota

Kujdes pamje të rënda/ E lanë pa ngrënë dhe i jepnin vetëm kripë, dalin momentet e fundit të vogëlushit 6-vjeçar që u torturua deri në vdekje nga njerka e tij

Kujdes pamje të rënda/ E lanë pa ngrënë dhe i jepnin

Një video tronditëse është publikuar me momentet e fundit të vogëlushit 6-vjeçarit Artur, i cili vdiq tragjikisht nga torturat që i bënë prindërit e tij . Ngjarja ndodhi në qershor 2020 dhe ka shkaktuar bujë të madhe në Britani.

Videoja, e regjistruar një ditë para vdekjes së Arturit të vogël në qershor 2020, tregon djalin që ka vështirësi të heqë batanijen nga dyshemeja ku u detyrua të flinte për ditë të tëra dhe duke thënë “askush nuk më do mua” dhe “askush nuk do. askush nuk më ushqen mua.”

Në videon tronditëse shihet vogëlushi duke ecur me shumë vështirësi, i cili bën një distancë prej 2 metrash në më shumë se dy minuta për të shkuar në dhomën tjetër.

Djali çalon dukshëm, pizhamet i varen nga trupi i dobët dhe brenda 44 sekondave ankohet: “ Askush nuk më ushqen mua”.

Të akuzuar për torturë të fëmijës deri në vdekje, babai 29-vjeçar i Aturit Thomas Hughes dhe njerka 32-vjeçare Emma Tustin deklaruan se ai vdiq pasi  përplasi kokën në çimento, por ekzaminimet zbuluan tmerrin e vërtetë.

Në mes të torturave, prindërit e 6-vjeçarit e kanë privuar nga ushqimi, e kanë lënë në këmbë 14 orë në ditë dhe e kanë dendur me kripë, dhë më pas e kanë privuar nga uji. Sipas provave që janë dorëzuar në gjykatë, fëmija ka pësuar lëndime në kokë pasi njerka e tij e ka goditur vazhdimisht në një sipërfaqe të fortë.

“Gjykatës iu dorëzuan edhe dokumente audio nga mesazhet e nënës së tij drejtuar babait, në të cilat djali i vogël dëgjohet duke i bërtitur xhaxhait dhe gjyshes për ndihmë apo edhe duke i kërkuar pak ujë”, raportojnë mediat britanike.

Më të lexuarat