BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Vjen paralajmërimi i frikshëm/ "Kukulla e hekurt” e Putinit kërcënon se raketa “Satan II” do godasë Shtëpinë e Bardhë

Vjen paralajmërimi i frikshëm/ "Kukulla e hekurt” e Putinit

E ashtuquajtura “Kukulla e Hekurt” (Olga Skabeyeva) e Vladimir Putin ka kërcënuar se do të godasë Dowing Street dhe Shtëpinë e Bardhë, ndërsa Rusia publikon imazhe satelitore të objektivave të saj.

Në një paralajmërim rrëqethës, propagandistja televizive Olga Skabeyeva ndau fotografi të “qendrave vendimmarrëse” në Perëndim, të cilat mund të shkatërrohen nga Rusia nga sulmi bërthamor, duke përfshirë selinë e NATO-s në Bruksel.

Mesazhi i saj përkoi me samitin e NATO-s në Madrid, vendndodhja e të cilit ishte gjithashtu “në shënjestër”.

Ajo tha: “Një përshëndetje për pjesëmarrësit e samitit të NATO-s, një blloku haptazi armiqësor ndaj Rusisë. “Shikoni ekranin, por mos kini frikë, ju lutem.”

“Agjencia Ruse e Hapësirës publikoi imazhe satelitore dhe koordinata të sakta të atyre që ne i quajmë “qendrat vendimmarrëse” të vendeve perëndimore. Dhe vendi i samitit në Madrid, ku Rusia shpallet armiku më i keq.”

Më të lexuarat