BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Bota

“Kukulla e hekurt” e Putinit trondit me deklaratën: Duhet të kishim goditur Londrën me armë bërthamore gjatë funeralit të Mbretëreshës

“Kukulla e hekurt” e Putinit trondit me deklaratën: Duhet

Ekspertja ushtarake kryesore e televizionit rus kombëtar, e njohur ndryshe si “Kukulla e hekurt” e Putinit deklaroi se Putini duhet të kishte goditur Londrën me armë bërthamore gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II.

Kjo deklaratë tronditëse vjen si kërcënim i fortë në një kohë që Rusia ka varë dhe plagosur shumë ukrainas që nga shkurti i këtij viti me fillimin e luftës, Rusi-Ukrainë.

Moska gjithashtu ka fajësuar Britaninë për nxitjen e veprimit perëndimor kundër Kremlinit. Komandanti ushtarak, Andrey Gurulev tha se kërcënimet perëndimore ndaj referendumeve të planifikuara për bashkimin me Rusinë në zonat e pushtuara të Ukrainës duhet të shihen si një vijë e kuqe e rrezikshme.