BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Bota

“Kundër lajmeve fake”, Donald Trump merr vendimin e papritur

“Kundër lajmeve fake”, Donald Trump merr vendimin e papritur

Donald Trump ishte një nga presidentët më kontravers dhe më të komentuar që ka patur Amerika ndër vite. Ai gjithmonë ka shprehur hppur pakënaqësinë e tij nga mediave dhe lajmeve “fake”.

Ashtu si dhe kishte lajmëruar më herët, Trump do të hapë rrjetin e tij social të quajtur “Truth Social”. Donald Trump deklaroi se ky rrjet do konkurrojë rrjetet e tjera si Facebook apo Tëitter.

“Jam i emocionuar që do ju shpërndaj të vërtetën nëpërmjet rrjetit Truth”, -ka shprehur Trump.

TRUTH Social do të krijohet përmes një kompanie të re të formuar nga bashkimi i Grupit të Mediave dhe Teknologjisë Trump dhe një kompanie të veçantë blerjeje (SPAC), sipas një njoftimi për shtyp të shpërndarë nga të dy organizatat.

Tëitter, Facebook dhe platforma të tjera të mediave sociale e ndaluan Trumpin nga shërbimet e tyre pasi qindra mbështetës të tij bënë protesta në Kapitolin e SHBA më 6 Janar.

Kjo protestë erdhi pas një fjalimi të Trump në të cilin ai pretendoi se zgjedhjet ishin mashtrim dhe se u vodhën.

Kjo situatë nxiti dhunë dhe Tëitter e Facebook vendosën ta ndalonin ish-presidentin të shkruante statuse.