BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Bota

“Kur kanë kaluar 5 minuta dhe nuk ke kërkuar 1 mld dollarë ndihmë”/ Elon Musk tallet me presidentin Zelensky, ja reagimi epik i deputetëve ukrainas (Foto)

“Kur kanë kaluar 5 minuta dhe nuk ke kërkuar 1 mld dollarë

Parlamenti ukrainas ka reaguar ndaj një meme të postuar nga Elon Musk që tallte Ukrainën.

Pronari i Starlink, i cili ofron shërbime të komunikimit satelitor jetik për përpjekjet e mbrojtjes së Ukrainës, synoi nivelin e ndihmës së kërkuar nga Volodymyr Zelenskyy për t’u mbrojtur kundër pushtimit në shkallë të plotë të Rusisë.

Ai postoi një version të redaktuar të një “memeje të fytyrës së tendosur” gati dhjetëvjeçare, ku fytyra e presidentit ukrainas ishte fotoshopuar në imazh.

“Kur kanë kaluar 5 minuta dhe nuk ke kërkuar 1 mld dollarë ndihmë”, shkruhej në meme.

Deputetja ukrainase Verkhovna Rada, u përgjigj me të njëjtën meme duke përdorur fytyrën e zotit Musk, me mbishkrimin: “Kur kanë kaluar pesë minuta dhe nuk keni përhapur propagandën ruse”.

Zyrtarët ukrainas kanë kritikuar më parë shefin ekzekutiv të Tesla-s për propozimin e mbajtjes së zgjedhjeve të mbikëqyrura nga OKB në rajonet e pushtuara për të përcaktuar nëse ato mbeten pjesë e Ukrainës.

Starlink u bë një çështje debati muajin e kaluar, kur Musk zbuloi se ai refuzoi një kërkesë të Ukrainës vitin e kaluar për të aktivizuar rrjetin në qytetin port të Krimesë, Sevastopol, për të ndihmuar një sulm ndaj flotës ruse.

Vladimir Putin më parë e quajti Musk “një person të shquar” kur u pyet për suksesin e kompanisë së tij SpaceX, e cila zhvilloi Starlink.

“Kur kanë kaluar 5 minuta dhe nuk ke kërkuar 1 mld dollarë

“Kur kanë kaluar 5 minuta dhe nuk ke kërkuar 1 mld dollarë

“Kur kanë kaluar 5 minuta dhe nuk ke kërkuar 1 mld dollarë