BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Bota

‘Kur të troket fati hapi derën’/ Pensionistja fiton për herë të tretë shumën marramendëse në lotari, ja për çfarë do t’i përdorë paratë

‘Kur të troket fati hapi derën’/ Pensionistja fiton

Një grua në SHBA me sa duket ka lindur ‘me këmishë’ pasi ka fituar për herë të tretë lotarinë brenda 3 vjetëve.

61-vjeçarja bleu dy bileta dhe pasi gërvishti të dytën, ajo zbuloi se ishte fituese e 50 mijë dollarëve.

Në fakt kjo ishte hera e tretë që ajo fitonte 50 mijë dollarë, në po të njëjtin dyqan, shkruan CNN.

Në gusht të 2018, ajo fitoi duke luajtur 50,000 dollarë dhe pak muaj më vonë edhe 50 mijë të tjerë.

Gruaja në pension tha se ishte e befasuar që fitoi për herë të tretë. "Unë thjesht nuk e besova”, u tha ajo zyrtarëve të lotarisë.

Gruaja fatlume po planifikon t'i përdorë paratë për disa përmirësime shumë të nevojshme në shtëpi.