BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x

Bota

Kurorëzimi i Mbretit Charles III, zbardhet vendimi drastik për Harry-n dhe Meghan, edhe Princi Andrew 'i prekur'

Kurorëzimi i Mbretit Charles III, zbardhet vendimi drastik për Harry-n

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan Markle nuk do të mund të qëndrojnë në ballkonin e Pallatit Buckingham për të përshëndetur nënshtetasit e tyre pas kurorëzimit të mbretit Charles III. As Princi Andrew nuk mund të jetë atje. Siç zbuloi gazeta britanike The Mail, ndalimi është shtrirë për të gjithë anëtarët e familjes mbretërore që "nuk punojnë". Domethënë, ata që nuk bëjnë aktivitete publike, nuk përfaqësojnë kurorën në ngjarje, ceremoni, takime me bamirësi. Së bashku me sovranin e ri për momentin historik, 6 majin e ardhshëm, do të jenë bashkëshortja e tij Camilla Parker-Bowles, dy vëllezërit e tjerë të Karlos, Anna dhe Edoardo, nipërit dhe kushërinjtë.

Harry dhe Meghan lanë rolet e tyre tre vjet më parë kur u larguan nga Britania për të filluar një jetë të re në Kaliforni. Sipas tabloideve angleze, Duka i Sussex-it, si djali i mbretit, do të jetë i ftuar në kurorëzimin së bashku me gruan e tij për të respektuar protokollin. Ndalimi i të qëndruarit në ballkonin e Pallatit Buckingham, mund t'a shtyjë Harryb të gjejë një justifikim për të qëndruar në Amerikë. 

Për Princin Andrew, çështja është ndryshe. Ai dha dorëheqjen nga rolet zyrtare në vitin 2019 pas akuzave për abuzim seksual, të cilat ai megjithatë i ka mohuar gjithmonë. Ende nuk dihet nëse do të marrë pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles III, megjithëse me siguri do të marrë një ftesë. Por, ai mendohet se nuk do të jetë në gjendje t'i përshëndesë nënshtetasit e tij nga Pallati Mbretëror.