BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x

Bota

Kush e ka radhën? Koreja e Jugut paralajmëron hakmarrje për...

Kush e ka radhën? Koreja e Jugut paralajmëron hakmarrje për...

Presidenti i Koresë së Jugut, Yoon Suk-yeol urdhëroi ushtrinë të mërkurën që të hakmerret në mënyrë të menjëhershme dhe të ashpër, në rast të ndonjë provokimi nga Koreja e Veriut.

Urdhri i tij, vjen mes shqetësimeve se Koreja e Veriut mund të kryejë testin e parë bërthamor në pesë vitet e fundit, shkruan Reuters.

Yoon, i cili mori detyrën në muajin maj, kryesoi takimin e tij të parë me komandantët e lartë ushtarakë dhe bëri thirrje për aftësi të forta për të penguar programet bërthamore dhe raketore të Koresë së Veriut.

Koreja e Veriut këtë vit ka kryer teste raketore me një ritëm të paprecedentë dhe besohet se po përgatitet për testin e saj të shtatë bërthamor.

Shteti i izoluar komunist ka testuar dhjetëra raketa në muajt e fundit, duke përfshirë një raketë balistike ndërkontinentale.

OKB-ja e ndalon Korenë e Veriut nga testet e armëve balistike dhe bërthamore dhe ka vendosur sanksione të rrepta pas testeve të mëparshme.