BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x

Bota

Kush është gruaja e besuar që ka përfshirë në ekip? Donald Trump sërish drejt futjes në garën për President të SHBA-ve

Kush është  gruaja e besuar që ka përfshirë në

Donald Trump nuk është mjaftuar me një mandat si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe në disa dalje publike ka shprehur ambicien për të garuar sërish.

Tashmë duket se Trump po përgatitet për të garuar sërish në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024, teksa ka përgatitur skuadrën që mund ta çojë drejt fitores. Sipas mediave amerikanë, ai ka caktuar dhe se kush do të jetë zv.presidentja në rast se ai do të ulet në Shtëpinë e Bardhë.

Sipas CNN, e preferuara e Trump përflitet të jetë Republikania e Nju Jorkut, Elise Stefanik. Sipas burimeve në rrethin e ngushtë të ish-presidentit, ai i beson shumë Stefik dhe mendon se ajo do ishte personi i duhur për këtë post.

Ky lajm vjen në një kohë kur ish-sekretari i kabinetit të Trump, Mike Pence përflitet se do të shpall po ashtu kandidaturën e tij për këto zgjedhje.