BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Kush është i biri i Yevgeny Prigozhin që pritet të marrë drejtimin e Wagner

Kush është i biri i Yevgeny Prigozhin që pritet të

Djali 25-vjeçar i Yevgeny Prigozhin, Pavel Prigozhin, pritet të marrë përsipër komandën e grupit Wagner. Ai po negocion me gardën kombëtare ruse, Rosgvardia, për ribashkimin e organizatës mercenare në luftime në Ukrainë, tha Instituti për Studimin e Luftës.

Masa do të sigurojë një lider alternativ për komandantin e Ëagner, Andrey Troshev, i cili është nënshkruar me ministrinë e mbrojtjes dhe u takua nga Vladimir Putin.

Masa do të sigurojë një lider alternativ për komandantin e Ëagner, Andrey Troshev, i cili është nënshkruar me ministrinë e mbrojtjes dhe është përqafuar publikisht nga Vladimir Putin. Ajo tregon se disa personel të Ëagner janë të interesuar të mblidhen rreth një alternative të lidhur me Prigozhin ndaj Kremlinit dhe Troshev të lidhur me Ministrinë e Mbrojtjes.

“Është e paqartë se çfarë mendon Kremlini për marrëdhëniet midis elementëve të Wagner dhe qeverisë ruse,” tha ISW.

Rosgvardia është drejtpërdrejt në varësi të administratës presidenciale, gjë që e bën të rëndësishëm “përqafimin publik” të Putinit të Troshev dhe nënshtrimin e elementëve Ëagner ndaj Ministrisë së Mbrojtjes ruse.

Megjithatë, ISW citoi një burim Wagner që raportonte se negociatat midis Pavel Prigozhin dhe gardës kombëtare përfshinin grupin paraushtarak që ruante emrin, simbolet, ideologjinë, komandantët dhe menaxhimin e tij.