BREAKING NEWS

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton deklaratën e bujshme të Ilir Metës, zbërthen skenarin e presidentit me Sali Berishën: O pushtetin o kokën e Lulit!

"Jap dorëheqjen nëse merr 71 mandate”/ Rama komenton
x

Bota

Ky lloj peshku nuk ishte parë asnjëherë! Banorët mbetën të habitur nga ajo që panë në breg

Ky lloj peshku nuk ishte parë asnjëherë! Banorët mbetën

Banorët në Singapor mbetën të habitur kur identifikuan një peshk të rrallë, që nuk ishte parë asnjëherë më parë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, peshku është “parahistorik” dhe konsiderohet më i vjetri. Peshku me madhësinë e një aligatori është një mister.

31-vjeçarja Karen Lythgoe, e cila po punon për dokumentarin, regjistroi vendndodhjen e peshkut të madh.

Në fillim, mendohej se ishte një krokodil. Por Karen dhe ekipi i saj e vëzhguan nga afër.

” Ai nuk ishte një krokodil! Ishte si një specie që mund të shihet në një kopsht zoologjik, dukej parahistorike me nofullat e mëdha dhe dhëmbët”, tha ajo.

Më të lexuarat