BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Bota

“Disa nuk do ta heqin më kurrë maskën!”/ Ky nuk është skenari apokaliptik i opinionit publik të alarmuar, por deklarata e fortë e autoritetet britanike

“Disa nuk do ta heqin më kurrë maskën!”/ Ky nuk

Të gjithë po presim që të çlirohemi nga kjo situatë e pazakontë që po kalojmë prej më shumë se një viti, por deklarata e një autoriteti mjekësor britanik na bëri përsëri konfuz.

Një pjesë e personave mund të mos heqin kurrë më maskat. Ky nuk është skenari apokaliptik të opinionit publik të alarmuar, por mendimi i një nga autoriteteve mjekësore më të rëndësishëm të Britanisë së Madhe, Jonathan Van-Tam.

“Pandemia ka ndryshuar shumë gjëra. Ka ndryshuar marrëdhënien tonë me higjienën, saqë të gjithë mbajmë dezinfektantme vete. Mendoj se do të ketë njerëz që do të vendosin të mbajnë përherë maskat në vendet publike, kur hyjnë në mjetet publike, përshembull”, deklaroi ai.  

Sa për virusin, ai theksoi se “nuk do të lirohemi më nga virusi, do bashkëjetojmë me të. Edhe në të ardhme, pak a shumë siç ndodh me gripin”.