BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë jehonë goditjes së liderit të PD-së

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë
x
BREAKING NEWS

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u qëllua me grusht në protestë, Homeland Justice publikon foton me shënjestër tek koka e Ramës dhe Yuri Kim dhe bëjnë paralajmërimin ‘bombë’

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u
x

Bota

Ky shtet ofron bileta falas për ta vizituar, por me një kusht

Ky shtet ofron bileta falas për ta vizituar, por me një kusht

Hong Kongu ka konfirmuar planet për të dhuruar gjysmë milioni bileta në një përpjekje për të nxitur turizmin, vetëm disa ditë pasi hoqi karantinën në hotele, sipas CNN.

500,000 bileta, me vlerë rreth 254.8 milionë dollarë, do të shkojnë për vizitorët anë e mbanë botës, si dhe banorët.

Hong Kongu tërhoqi rreth 56 milionë vizitorë një vit para pandemisë, dhe tani destinacioni popullor po ndërmerr hapa të rëndësishëm për të tërhequr turistët pas më shumë se dy vitesh.

Por pavarësisht se karantinimi në hotele mund të jetë hequr, vizitorët në Hong Kong ende po përballen me rregulla dhe kufizime të ndryshme para dhe pas mbërritjes.

Udhëtarët duhet të paraqesin një certifikatë vaksinimi para fluturimit, si dhe një test negativ PCR dhe një test të shpejtë të antigjenit, përpara se të hyjnë në vend.

Vizitorët gjithashtu duhet të kryejnë teste PCR pas mbërritjes, dhe një test të shpejtë antigjeni çdo ditë për shtatë ditë.

 

Më të lexuarat