BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Bota

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Gazetarja e njohur britanike e rrjetit ITV News, Emily Morgan ka vdekur dje në moshën 45 vjeçare pas një beteje të shkurtër me kancerin, njoftonin familjaret. 

Emily ishte gazetare e shëndetit dhe e shkencave në rrjetin kryesor britanik prej më shumë se 20 vjetësh dhe ka qenë nga mbulueset kryesore të kohës së virusit kovid. Por një kancer i shfaqur në mushkëri i mori jetën brenda disa muajve.

Nuk dihet nëse Emily kishte pasur histori familjare me këtë sëmundje apo sesi e keqja avancoi kaq shpejt në trupin e të ndjerës.

Kreu i rrjetit tha në një deklaratë të shkurtër në Twitter: “Ajo ishte një person i mrekullueshëm, një mik i dashur, Emily raportonte për shëndetin gjatë kohës Covid në 2020. Ajo ishte vetëm 45 vjeçe.”

Shumë kolegë të të ndjerës në  ITV Network i bënin homazhe teksa redaktori, Andrew Dagnell shtonte: “Raportimet e saj ndihmonin në ekspozimin e vështirësive të sistemit shëndetësor gjatë një kohe të paprecedentë”.

“Mendimet tona janë me familjen e Emily, e cila ishte krenare që ishte një gazetare dhe krenare për familjen e saj”, shtohej në homazhe.