BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Bota

Lajm i trishtë! Ndërron jetë në moshën 59-vjeçare aktorja e famshme

Lajm i trishtë! Ndërron jetë në moshën

Aktorja e njohur, Tawny Kitaen ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare. Kitaen, që ka luajtur në filma të famshëm si “The Perils of Gewndoline”, “After Midnight” dhe përkrah Tom Hanks në komedinë “Bachelor Party” është ndarë nga jeta mëngjesin e ditës së djeshme. Lajmi i trishtë është konfirmuar nga institucionet dhe është mësuar se aktorja ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj në Newport Beach. Ndërkohë shkaku i vdekjes së saj nuk është konfirmuar ende.

Kitaen lindi në San Diego dhe u bë shumë e njohur pasi u shfaq në videoklipin e e këngës “Here I Go Again” të “Whitensnake”. Ajo u mrtua edhe me solistin e grupit David Coverdale nga viti 1989-1991.