BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

Lajm i zi për kinematografinë/ 50 vjet në ekran dhe 130 filma, shuhet aktori me famë botërore

Lajm i zi për kinematografinë/ 50 vjet në ekran dhe 130 filma,

Aktori amerikan Henry Silva ka ndërruar jetë në moshën 95-vjeçare të mërkurën në Los Angeles. Aktori, i lindur në New York, thuhet se vdiq për shkaqe natyrale në Woodland Hills.

Ylli i Hollywoodit kaloi më shumë se 50 vjet në ekran dhe grumbulloi 130 tituj filmash duke përfshirë: “Johnny Cool”, “Ocean’s Elevan”, dhe “The Manchurian Candidate”.

Henry shpesh luante personazhe gangsterësh dhe kriminelë, me ndoshta rolin e tij më të madh si Johnny Cool.

Lajm i zi për kinematografinë/ 50 vjet në ekran dhe 130 filma,

Ndërsa ai gjithashtu u shfaq në shfaqje të tilla si “Hawaii Five-O and Mission: Impossible”.

Ai u martua tre herë gjatë gjithë jetës së tij dhe ka lënë pas djemtë: Scott dhe Michael.

Reagimet rreth artistit të famshëm kanë qenë të shumta, me admiruesit e tij që bënë dedikime të shumta përmes rrjeteve sociale.

“Një nga aktorët më të gjithanshëm në film dhe televizion”, ka shkruar një nga fansat e Silvas në Twitter.