BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x

Bota

“Le të pushojë në paqe”/ Iu ndalua hyrja në Rusi, por sanksionet ndaj Biden mund të jenë vendosur gabimisht babait të vdekur të presidentit

“Le të pushojë në paqe”/ Iu ndalua hyrja në

Shtëpia e Bardhë ka thënë se Rusia mund të ketë vendosur gabimisht sanksione ndaj babait të Joe Biden, pasi nuk specifikoi “junior” në emrin e saktë të presidentit amerikan Joseph Robinet Biden.

Në hakmarrjen për sanksionet e SHBA-së kundër saj, Moska njoftoi sot se kishte përfshirë Presidentin Joe Biden, Sekretarin e Shtetit Lloyd Austin, Drejtorin e CIA-s Ëilliam Burns, Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare Jake Sullivan, zëdhënësen e Shtëpisë së Bardhë zyrtarë të tjerë amerikanë në një listë të personave të ndaluar të hyjnë në Rusi.

“Presidenti Biden është i riu, kështu që ata mund të kenë vendosur sanksione ndaj babait të tij, le të pushojë në paqe,” tha Psaki me shaka. “Askush nga ne nuk po planifikon udhëtime të kohës së lirë në Rusi, askush nga ne nuk ka llogari bankare në të cilat nuk do të ketë akses, kështu që ne do të ecim përpara”, shtoi ajo.

Putin vendosi sanksione ndaj presidentit amerikan Joe Biden  dhe sekretarit amerikan të shtetit  Anthony Blinken. Sanksione janë vendosur edhe ndaj  Hillary Clinton, sipas Sputnik, që raporton se lista e sanksioneve përfshin zyrtarë të tjerë amerikanë.

Drejtori i CIA-s,  Ëilliam Burns, është subjekt i sanksioneve, Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë,  Jen Psaki dhe djali i Joe Biden, Hunter po ashtu. 

 

Më të lexuarat