BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

Mblidhet Bordi i Transparencës, ulet çmimi i naftës dhe benzinës

Mblidhet Bordi i Transparencës, ulet çmimi i naftës dhe
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x

Bota

Lëkundet Rusia, merret vendimi drastik për komandantin

Lëkundet Rusia, merret vendimi drastik për komandantin

Një tjetër komandant i lartë rus është shkarkuar pasi përpjekjet luftarake të Kremlinit vazhdojnë të lëkunden.

Gjeneral-koloneli Alexander Chaiko, komandanti i Qarkut Ushtarak Lindor të Moskës, është shkarkuar në riorganizimin e fundit të lartë, njoftoi faqja ruse e lajmeve RBC.

Distrikti Ushtarak Lindor mbulon trupat me bazë në Lindjen e Largët të Rusisë, megjithëse pjesa më e madhe e fuqisë së tij aktualisht është e dislokuar në Ukrainë.

Ai besohet se është zëvendësuar nga gjeneral-lejtnant Rustam Muradov, një oficer i lartë i cili tashmë është sanksionuar nga BE.

 

Më të lexuarat