BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Bota

"Lëreni Putinin të shkojë"/ Ndodh për herë të parë në një transmetim televiziv, politikani rus kërkon zëvendësimin e Presidentit (Video)

"Lëreni Putinin të shkojë"/ Ndodh për herë

Një politikan rus ka kërkuar drejtpërdrejt nga skena e televizionit shtetëror zëvendësimin e Vladimir Putinit.

Është hera e parë që dikush ka bërë thirrje drejtpërdrejt për zëvendësimin e Putinit në një transmetim televiziv.

“Ne duhet të zgjedhim dikë tjetër, jo Putinin. Atëherë gjithçka do të ndryshojë për mirë ”, deklaroi politikani opozitar, Boris Nadezhdin.

Një kritik i njohur i pushtimit rus të Ukrainës, ai e bëri të nevojshme rivendosjen e marrëdhënieve me Evropën.

“Me regjimin aktual politik nuk ka asnjë mënyrë që ne të kthehemi në Evropë… Duhet të zgjedhim dikë tjetër dhe jo Putinin, ” tha qartë Nadezhdin.

“Ne vetëm duhet të zgjedhim autoritete të ndryshme për të sunduar vendin dhe të ndalojmë këtë histori me Ukrainën ,” i tha ai NTV, një nga tre kanalet kryesore shtetërore në Rusi.

Ai vuri në dukje se një qeveri tjetër do të lejonte Rusinë të “ndërtojë marrëdhënie” me vendet evropiane dhe “çdo gjë do të kthehet në vendin e vet”.