BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Bota

Lëshohen mbi 50 raketa/ SHBA dhe Koreja e Jugut hidhen në aksion, fillojnë stërvitje ajrore mes tensioneve në rritje në Gadishullin Korean. Ja çfarë po ndodh

Lëshohen mbi 50 raketa/ SHBA dhe Koreja e Jugut hidhen në aksion,

Forcat e armatosura të SHBA-së dhe Koresë së Jugut zhvilluan një stërvitje të përbashkët ajrore të premten në përgjigje të lëshimit të një rakete balistike ndërkontinentale nga regjimi i Koresë së Veriut.

Stërvitja e forcave të armatosura është një përgjigje ndaj më shumë se 20 testeve raketore që Koreja e Veriut ka testuar gjatë vitit, sipas një deklaratë të ministrisë së mbrojtjes së Koresë së Jugut.

Të premten në mëngjes, Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike ndërkontinentale (ICBM), e cila u rrëzua në Detin e Japonisë, me rreze të mjaftueshme për të goditur territorin e SHBA-ve.

Koreja e Veriut ka lëshuar më shumë se 50 raketa gjatë dy muajve të fundit, shumica e tyre me rreze të shkurtër.