BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Liderët e G7 u tallën me Putin, përgjigjet me ironi presidenti rus: Do ishte e neveritshme tu shihja zhveshur

Liderët e G7 u tallën me Putin, përgjigjet me ironi presidenti

Presidenti rus Vladimir Putin u kundërpërgjigj liderëve perëndimorë që talleshin me bëmat e tij atletike, duke thënë se do të dukeshin "të neveritshme" nëse do të përpiqeshin të imitonin paraqitjet e tij të zhveshura.

Putin e bëri këtë koment gjatë një vizite në Turkmenistan të enjten herët kur u pyet për liderët perëndimorë që bënin shaka me të në samitin e G7.

Ndërsa ata u ulën për bisedime, kryeministri britanik Boris Johnson bëri shaka se udhëheqësit e G7 mund të heqin rrobat e tyre për të "treguar se ne jemi më të ashpër se Putini" në mes të tensioneve Rusi-Perëndim lidhur me aksionin ushtarak të Moskës në Ukrainë.

Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha me shaka se liderët perëndimorë mund të përpiqeshin të përputnin fotot e bustit të zhveshur të Putinit me një "shfaqje kalërimi me gjoks të zhveshur", një nga aventurat e tij sportive të publikuara gjerësisht.

Duke folur me gazetarët, Putin u përgjigj se, ndryshe nga ai, liderët perëndimorë abuzojnë me alkoolin dhe nuk merren me sport.

“Nuk e di se si kanë dashur të zhvishen, sipër apo poshtë belit,” tha ai. ""Por unë mendoj se do të ishte një pamje e neveritshme në çdo rast."

Ai vuri në dukje se për t’u dukur mirë "është e nevojshme të ndaloni abuzimin me alkoolin dhe zakonet e tjera të këqija, të bëni ushtrime fizike dhe të merrni pjesë në sport".

 

Më të lexuarat