Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lideri suprem i Iranit: Rinia jonë do jetë dëshmitare e rënies së Izraelit dhe SHBA

Postuar: 23/05/2019 - 15:32

Lideri suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, tha sot se Rinia e Iranit do jetë dëshmitare e rënies së Izrealit dhe civilizimit amerikan.
 
“Të rinjtë duhet të jenë të sigurtë se do të jenë dëshmitar të rënies së armiqëve të njerëzimit, amerikanët e degjeneruar dhe çifutëve po u vjen fundi”, tha Khameini në një takim me student, pa dhene më shumë komente. 
 
Tensionet mes Iran dhe SHBA’së kanë arritur pikën kulminante. SHBA ka dërguar forca të shtuara në gjirin Arabik në përpjekje për të zbrapsur militantët iranianë dhe për të terguar forcën në të njetjën kohë. 
 
Tensionet u rritën pasi që Washingtoni vendosi të tërhiqej nga marrëveshja nukleare e nënshkruar me qëllim për të ulur prodhimin e uraniumit nga shtetit persik dhe në të njejtën kohë për të larguar sanksionet ndaj shtetit. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 11:25

Një ndihmës mësuese është vënë në pranga pasi akuzohet se dërgonte mesazhe dhe video të pahijshme drejt nxënësit të saj 15-vjeçar. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në shkollën Greenway në Arizona.

Postuar: 16/09/2019 - 11:13

I forti gjeorgjian dhe peshëngritësi Giorgi Rostomashvili tërhoqi një anije prej 200 tonë me gish

Postuar: 16/09/2019 - 10:37

Me urdhër të Prokurorisë së Torinos, forcat speciale të Policisë Italiane kanë ekzekutuar në orët

Postuar: 16/09/2019 - 09:53

Enti Federal i Mjedisit ka gjetur thuajse te të gjithë fëmijët e kontrolluar mbetje plastike.

Postuar: 16/09/2019 - 08:54

Eventi më prestigjioz në Britani, ai i garave me kuaj ka përfunduar si mos më keq.

Postuar: 16/09/2019 - 08:13

Një baba ka vrarë veten në ditën e dasmës së vajzës së tij.

Postuar: 16/09/2019 - 07:55

Një burrë është rrëzuar nga një ndërtesë e lartë pasi u përpoq të largohej pa u zbuluar nga shtëp