BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Bota

Liri me kushte, vendi nordik që thuajse nuk e ndjehu krizën e pandemisë rinis jetën normale

Liri me kushte, vendi nordik që thuajse nuk e ndjehu krizën e

Klubet e natës, baret dhe palestrat do të mund të rihapen në Islandë duke filluar nga e hëna, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë, pasi numri i rasteve të reja të koronavirusit vazhdon të bjerë në ishull.

Vendi e filloi lehtësimin e kufizimeve për herë të parë më 4 maj duke rihapur shkollat ​​e mesme dhe universitetet, muzetë dhe parukeritë. Pishinat u rihapën më 18 maj.

Kapaciteti i lokaleve do të përgjysmohet për të lejuar një distancë prej dy metrash mes personave.

Baret, klubet e natës dhe sallat e lojërave do të lejohen të rrinë hapur deri në ora 23:00 dhe kufiri do të rritet nga 50 në 200 persona të hënën.

Deri më tani, ishulli ka regjistruar 1803 raste me të infektuar nga koronavirusi dhe vetëm 10 vdekje.