BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

Lituania i jep goditjen e fortë Putinit, ja vendimi drastik që ka marrë për punonjësin e ambasadës ruse

Lituania i jep goditjen e fortë Putinit, ja vendimi drastik që ka

Lituania shpalli non grata një punonjës të ambasadës ruse të enjten, duke përmendur "aktivitete të papajtueshme me statusin diplomatik".

Ministria e Jashtme tha në një deklaratë se nota përkatëse diplomatike i është dorëzuar një përfaqësuesi të ambasadës ruse në Lituani.

"Më 1 dhjetor, një përfaqësues i ambasadës ruse në Lituani u thirr në Ministrinë e Punëve të Jashtme. Atij iu dorëzua një notë që njihte një punonjës të ambasadës ruse si persona non grata në Lituani për aktivitete të papajtueshme me statusin diplomatik", thuhet në deklaratë.
Ai gjithashtu shtoi se punonjësi i ambasadës ruse supozohet të largohet nga Lituania brenda pesë ditëve.