BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Bota

LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta, rrebeshe shiu, ndërprerje energjie dhe rënie të pemëve, zbardhet çfarë pritet në orët në vijim

LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta,

Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm.Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë  tashmë në vorbullën e ciklonit.

"Ka dëme por ato nuk kanë rrezikuar jetën e njerëzve", tha së fundmi zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias, pas takimit në mëngjes të Mbrojtjes Civile, në lidhje me ecurinë e motit të keq.

LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta,

Sipas Hardalias, priten fenomene të tjera të motit intensiv dhe reshje të mëdha shiu."Ne mbetemi në gatishmëri absolute," tha nënsekretari i Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimit të Krizave, duke paralajmëruar momentin kritik dhe duke deklaruar se orët e ardhshme do të jenë shumë kritike, shkruan Kathimerini.

LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta,

Siç përmendi ai, ndërprerjet e energjisë janë regjistruar në Zakynthos, Kefalonia dhe Ithaca, megjithatë, po punohet për ta rikthyer atë.

LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta,

"Cikloni do të qëndrojë në perëndim për 6-9 orë dhe më pas do të lëvizë në jug", shtoi ai.

LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta,