BREAKING NEWS

Breshëri të shtënash ndaj efektivëve të FNSH dhe ‘Shqiponjave’, dy të plagosur dërgohen në spital, kush është autori me kallashnikovë që nuk ndalon duke qëlluar!

Breshëri të shtënash ndaj efektivëve të FNSH dhe
x

Bota

Lufta me Covid-19/ Pas Izraelit, një tjetër shtet kthen izolimin prej koronavirusit

Lufta me Covid-19/ Pas Izraelit, një tjetër shtet kthen izolimin prej

Izraeli vendosi që duke nisur nga e premtja e 18 shtatorit, të rikthehet izolimi prej koronavirusit.

Por pas Izraelit, një tjetër shtet merr masa kufizuese, duke nisur nga ora 14.00 e hënës.

Rreth 10 milionë banorë të Xhakartës, kryeqytetit indonezian, do të përballen me izolim duke nisur nga sot.

Kjo pas shtimit të rasteve të infektimeve, ku autoritetet i druhen kolapsit të sistemit shëndetësor.