BREAKING NEWS

Breshëri të shtënash ndaj efektivëve të FNSH dhe ‘Shqiponjave’, dy të plagosur dërgohen në spital, kush është autori me kallashnikovë që nuk ndalon duke qëlluar!

Breshëri të shtënash ndaj efektivëve të FNSH dhe
x

Bota

Po e prisnim të gjithë, vjen më në fund një lajm i mirë nga ekspertët për koronavirusin

Po e prisnim të gjithë, vjen më në fund një lajm i

Vala e dytë e koronavirusit mund të shënojë një numër më të ulët vdekjesh sesa në valën e parë, pohojnë ekspertët. Ata treguan si shembull Suedinë, ku pati një rritje të të infektuarve, por jot ë viktimave.

Profesori Paul Hunter tha: “Unë nuk mendoj se do të shohim kaq shumë vdekje këtë dimër, sa pamë në pranverë. Gjithmonë nëse nuk lejojmë që virusi të na dalë nga kontrolli.”

Sipas tij, e njëjta gjë ka ndodhur edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pavarësisht rasteve të shumta, vdekjet nuk janë më aq të larta.