BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Bota

Lufta me Covid-19/ Shkencëtari britanik jep lajmin fantastik

Lufta me Covid-19/ Shkencëtari britanik jep lajmin fantastik

Një vaksinë për Covid-19 mund të jetë e gatshme brenda një viti nëse provat shkojnë mirë, ka deklaruar shkencëtari kryesor që merret me kërkimet në Mbretërinë e Bashkuar.

Profesori Robin Shattock, i cili drejton një ekip që punon për të prodhuar një vaksinë në Imperial College London, tha se mjaft nga vaksinat do të jenë në dispozicion për çdo person në Mbretërinë e Bashkuar, nëse provat shkojnë 'me të vërtetë mirë'.

"Ne parashikojmë se nëse gjithçka shkon me të vërtetë mirë, do të marrim një përgjigje nëse funksionon deri në fillim të vitit të ardhshëm.Kemi vendosur infrastrukturën për ta bërë atë për tërë Britaninë e Madhe", tha ai.

Lufta me Covid-19/ Shkencëtari britanik jep lajmin fantastik